Paryap Yapı  

Kayalı Paralı’nın Aziz Hatırasına

Bugün sahibi olduğumuz ve yönettiğimiz, faaliyetlerine devam eden şirketimizin temelleri Kayalı Paralı tarafından 1990 yılında atılmıştır.

Kayalı Paralı, 1947 yılında Doğu Anadolu’da Erzincan’ın küçük bir köyü olan Çavuş Köyü’nde doğdu. 19 yaşında talihini denemek için köyünden ayrılan Kayalı Paralı, 1966 yılında İstanbul’a göç etmiştir.

İstanbul’daki yeni hayatına imam olarak başlayan Kayalı Paralı daha sonra oğlu Musa Paralı ile birlikte taksi şoförlüğünde ve Mahmutpaşa da kumaş işinde çalışarak iş hayatına devam etmiştir. Kayalı Paralı daha sonra yaptığı tasarruflarla bir taksi plakası satın almıştır.

1990 yılında şuanda Zeybek Grup Yapı-PARYAP adıyla faaliyetlerine devam eden Ergenekon İnşaat’ı kuran Kayalı Paralı daha sonraki yıllarda yaratıcı gücü, ileri görüşü ve yılmayan gayreti sayesinde, başarı zincirine birçok halka eklemiştir. Bir halk adamı olarak, tüm çalışanlarının ve müşterilerinin kalbinde taht kuran Kayalı Paralı’nın bize bıraktığı en büyük miras, kazandığı itibar, sevgi ve saygıdır. Biz Paralı Ailesi olarak işine olduğu kadar, ailesine, ülkesine gönülden bağlı olan, içtenliği ve samimiyeti ile ailesinin, çevresinin, çalışanlarının yüreğinde taht edinen babamız ve dedemiz Kayalı Paralı’nın varlığını hep yanımızda hissediyoruz, aziz hatırasını yaşatmak için çabalıyoruz.

Biz tüm değer ve ilkelerimizi, sektörde yarattığımız başarı ve güveni, Kayalı Paralı sayesinde kurduğumuz, tasarladığımız, yaptığımız, başardığımız her projede, ”Kayalı Paralı” ismini yaşatmayı ve yaşamayı bir sorumluluk biliriz.

SAYGILARIMIZLA